Biuro nieruchomości w Hiszpanii z sukcesem – wywiad

Coraz bardziej dostrzegalna staje się branża zagranicznych nieruchomości dla Polaków. Nasze społeczeństwo się bogaci, więc coraz częściej myślimy o zakupie domu za granicą. Kupujemy po to, aby odpoczywać na własnym, zarabiać na wynajmie lub przeprowadzamy się na stałe. Chętnie wybieramy ciepłe kraje z wiadomych powodów – tam możemy spędzać wymarzone wakacje oraz zarabiać na wynajmie wakacyjnym. Świetnym przykładem jest Hiszpania. W niniejszym artykule przedstawiamy krótki wywiad z niezwykłą kobietą, Kingą Kubalok – dyrektorem zarządzającym biura NCB Nieruchomości Costa Blanca

R: Cześć, lubisz swoją pracę?

K: (śmiech) Tak! Uwielbiam! Dlatego często rozmawiam z klientami również po godzinach pracy.

R: Dlaczego lubisz to co robisz?

K: Hmm. Myślę, że przede wszystkim dlatego, że praca w hiszpańskich nieruchomościach to spełnianie ludzkich marzeń. Widzisz, gdy sprzedajesz nieruchomości w Hiszpanii, najczęściej realizujesz czyjeś marzenia. Jeżeli ktoś kupuje tutaj dom z widokiem na morze to znaczy, że realizuje marzenia, na które dużo i ciężko pracował.

R: Wiele masz klientów z Polski?

K: Coraz więcej. Z każdym rokiem przybywa kupujących mimo iż ceny w ostatnich latach ruszyły do góry po znacznych spadkach spowodowanych przez kryzys finansowy, który zatrząsł hiszpańską gospodarką. Oczywiście najwięcej kupujących jest z bogatszych krajów takich jak Norwegia, Niemcy, Wielka Brytania, ale tak, jak mówię, Polaków przybywa.

R: Co robią Polacy, których stać na nieruchomość w Hiszpanii?

K: (Śmiech) Są pracowici, jak to Polacy. A tak na poważnie, różne rzeczy. Wielu spośród moich klientów to lekarze, prawnicy i przedsiębiorcy. Sporo jest również pracowników wyższych szczebli zarządzania oraz aktorów, celebrytów czy sportowców. Wszystkich łączy jedno, wiesz co…?

R: Nie wiem..

K: Szeroki uśmiech i pozytywne nastawienie do życia! 🙂

R: Nie dziwię się, że są uśmiechnięci, skoro są w kraju, gdzie jest ciągle słońce.

K: To prawda, trudno nie być szczęśliwym pod hiszpańskim słońcem, ale jest też drugi powód. Ci ludzie po prostu są pozytywni, serdeczni i pomocni dla innych, a także dynamiczni. Te wspólne cechy dostrzegam u wielu moich klientów, którzy wydają setki tysięcy euro na dom w Hiszpanii. Najwidoczniej życie wynagradza ich serdeczność i słusznie (śmiech).

R: Ty też jesteś niezwykle radosną i dynamiczną osobą..

K: Dziękuję..

R: Twój przepis na uśmiech?

K: (śmiech) Po prostu się uśmiechać. Gdy jesteś w złym nastroju spróbuj uśmiechnąć się do kogoś na ulicy. Ta osoba również się do Ciebie uśmiechnie i od razu poprawi Ci się humor, zobaczysz.

R: Brzmi prosto, spróbuję.

K: Spróbuj.

R: Zarządzasz świetnie rozwijającym się biurem nieruchomości. Jaki jest Twój przepis na sukces w biznesie?

K: Znam tylko jedną magiczną formułę, która pozwoli Ci osiągnąć sukces w biznesie. Musisz od początku pracować przynajmniej tak dobrze, jak Twoi rywale tylko, że dłużej i ciężej. Ucz się, rozwijaj cały i osiągaj kolejne poziomy eksperckie w swojej dziedzinie.

R: I z uśmiechem na twarzy..

K: (śmiech) Tak! I z uśmiechem na twarzy. Szczerym, serdecznym uśmiechem.

R: Dziękuję Ci bardzo za rozmowę