Dlaczego warto stawiać na kobiety w biznesie?

Jeśli mówimy „biznesmen” czy „inwestor” większość z nas ma przed oczami dojrzałego mężczyznę, który jest ubrany w garnitur. Wydaje się, że jest to zrozumiałe. Potwierdzają to zresztą statystyki, bo znacznie częściej w biznes inwestują mężczyźni aniżeli kobiety. Czy warto jednak ten trend nieco odwrócić i postawić tutaj na kobietę? Jak się okazuje, wcale nie musi to być pomysł utopijny, a całkiem ciekawa i co najważniejsze rentowna inwestycja.

Kobieta sukcesu

Wydaje się, że wcale nie jest to zły pomysł, o czym najlepiej świadczą same liczby. Nie każdy zdaje sobie bowiem sprawę z tego, że aż sześćdziesiąt procent firm, które postawiły na kobiety i zatrudnia ich przynajmniej pięć, ma się bardzo dobrze i odniosło sukces. Warto odnieść się tutaj do tego, że najlepsze efekty firmy osiągają wówczas, kiedy kobiety zasiadają na stanowiskach kierowniczych.

Stany Zjednoczone i Kanada

Mimo wszystko w dalszym ciągu przedsiębiorcy o wiele chętniej zatrudniają mężczyzn. Jeśli pod uwagę wziąć mielibyśmy państwa, w których kobiet pracuje najwięcej, to na pierwszym miejscu umieścić byłoby trzeba Kanadę, gdyż w tym kraju na stanowiskach kierowniczych pracuje blisko pięćdziesiąt procent zatrudnionych kobiet. Słabiej wygląda to w Stanach Zjednoczonych, gdzie jest ich nieco ponad czterdzieści procent.

Jak w związku z tym widać nie ma żadnych obaw przed tym, aby stawiać na kobiety w biznesie. Mimo iż dla wielu przedsiębiorców może wydawać się inaczej, to decyzja o zatrudnieniu kobiety na stanowisku kierowniczym może być bardzo rentowna.