Rośnie liczba kobiet miliarderek

W roku 1995 na ziemi było jedynie blisko trzystu miliarderów. Dwadzieścia lat później sytuacja wygląda to już znacznie lepiej, ponieważ ich liczba wynosi dziś blisko półtora tysiąca. Co ciekawe tylko połowa miliarderów sprzed dwudziestu lat posiada ten status także i dzisiaj. Warto zauważyć, że rośnie także liczba kobiet miliarderek. Jak w związku z tym wygląda ta statystyka?

Szybki współczynnik wzrostu

Warto odnieść się tutaj do tego, że liczba miliarderek rośnie dziś szybciej niż miliarderów. Obecnie współczynnik wzrostu tego statusu w przypadku kobiet wynosi ponad sześć procent, podczas kiedy wśród mężczyzn jest o półtora procenta mniejszy. Jest to doskonałe potwierdzenie tego, że kobiety w biznesie radzą sobie równie dobrze, a może i lepiej od mężczyzn.

Liderki z Azji

Zauważmy też, że największy wzrost liczby miliarderek ma miejsce w Azji. Szacuje się, że obecnie z tego kontynentu pochodzi nawet jedna piąta wszystkich miliarderek. Co ciekawe w Azji większość miliarderek to kobiety znacznie młodsze od tych, które mogą poszczycić się takim stratusem w Ameryce czy na Starym Kontynencie. Na tych kontynentach miliarderki swoją fortunę najczęściej odziedziczyły.

Jak w związku z tym widać miliarderki nie radzą sobie dziś wcale gorzej niż miliarderzy. Nie powinno w związku z tym dziwić to, że przedsiębiorcy coraz częściej swoje firmy powierzają w ręce kobiet, które nie są tak szablonowe jak mężczyźni. Wielokrotnie taka decyzja okazuje się bardzo rentowna.