Mężczyzna kiepskim liderem

Zatrudnienie specjalisty na stanowisku kierowniczym nie jest zdaniem łatwym. Wszak każdy przedsiębiorca zdaje sobie sprawę z tego, że zależy od tego rentowność jego firmy. Jeśli jednak mielibyśmy już w tym ujęciu porównać kobietę i mężczyznę, to nie da się ukryć, że przedsiębiorcy na wyższych stanowiskach swoich firm o wiele chętniej widzą mężczyzn. Czym jest to uwarunkowane? Być może tym, że mężczyzna budzi znacznie większy respekt niż kobieta, a przynajmniej tak mówią stereotypy.

Atmosfera

Być może mężczyzna lepiej pilnuje całego interesu, to jednak nie jest to żadna reguła. Poza tym pamiętać tutaj trzeba o jeszcze jednym. W pracy zespołu bardzo ważna jest atmosfera jaka w nim panuje. Nie od dziś wiadomo natomiast, że o atmosferę lepiej zadbać potrafią kobiety niż mężczyźni. Pod tym względem nie mają one sobie równych, a jako że wpływa to często na efektywność pracy, warto czynnik ten wziąć pod uwagę.

Rozwiązywanie problemów

Warto odnieść się tu do jeszcze jednego aspektu. Otóż trzeba pamiętać również i o tym, że kobiety o wiele lepiej radzą sobie przy wszelkich konfliktach w grupie. Na pewno ich rozwiązywanie przychodzi im ze znacznie większą łatwością. Zazwyczaj widzą one o wiele więcej wyjść z sytuacji. Poza tym nie trzymają się tak bardzo regulaminów i odgórnie narzuconych wytycznych, a więc są również bardziej elastyczne. To wszystko sprawia, że na stanowiskach kierowniczych wcale nie wypadają one gorzej od mężczyzn, a kto wie, czy nawet nie lepiej.